Karol Porwich/Niedziela
O. Tadeusz Rydzyk

2023-03-13
niedziela.pl

O. Tadeusz Rydzyk: dzisiaj jest następny zamach na Jana Pawła II

Dzisiaj jest następny zamach na Jana Pawła II, to atak na Kościół, naukę Chrystusa, na polską tożsamość – powiedział w niedzielę na antenie Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. Zaprosił również na modlitwę ekspiacyjną.

Duchowny zaznaczył, że kiedyś podejmowano starania, aby wierni nie przychodzili na spotkania z papieżem Janem Pawłem II, a 13 maja 1981 r. chciano go zabić, o czym trzeba pamiętać.

"Dzisiaj jest następny zamach na Jana Pawła II, który już odszedł od Domu Ojca. Te wszystkie oszczercze działania (podejmowane są), również w Polsce przez tzw. niepolskich Polaków. Oszczercze publikacje w mediach, oszczercze programy w telewizjach nie o polskim duchu. Mamy świadomość, że jest to atak na Kościół, naukę Chrystusa, na polską tożsamość" – podkreślił dyrektor Radia Maryja.

Ojciec Rydzyk zaprosił wszystkich do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu na modlitwę ekspiacyjną – w sobotę 18 marca w południe odprawiona zostanie Msza święta oraz przejdzie procesja pokutna z Najświętszym Sakramentem i relikwiami świętych, także św. Jana Pawła II.

"Pragniemy w ten sposób wynagradzać wszelkie zniewagi i zniesławienia pamięci świętego papieża, największego z rodu Polaków – mówił o. Rydzyk.

Redemptorysta zachęcał również do podjęcia studiów podyplomowych "Dziedzictwo myśli Jana Pawła II" w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej i wstępowania do Bractwa św. Jana Pawła II przy sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

W poniedziałek TVN 24 wyemitowało reportaż Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3" poświęcony kwestii tego, co papież Jan Paweł II wiedział o przypadkach pedofilii wśród księży. Opisane zostały w nim przypadki trzech księży: Bolesława Sadusia, Eugeniusza Surgenta i Józefa Loranca oraz reakcja na nie ówczesnego metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły. W reportażu pojawiły się również wypowiedzi holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka, autora książki "Maxima Culpa. Co kościół ukrywa o Janie Pawle II".

W odpowiedzi na ten reportaż Sejm przyjął w czwartek uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II.(PAP)

Autorzy: Jerzy Rausz, Tomasz Więcławski

rau/ twi/ joz/

Inicjatywa

Specjalny dodatek

„Jan Paweł II. Odkrywamy prawdę” – to tytuł specjalnego dodatku do tygodników katolickich.
To odpowiedź na zarzuty formułowane pod adresem świętego papieża o niewłaściwe reakcje na nadużycia seksualne ludzi Kościoła.
Dodatek ma pomóc w rozmowach z osobami, które mają wątpliwości co do postępowania Jana Pawła II. Rozmawiając z osobami, które atakują papieża, powinno używać się faktów i argumentów.

© 2024 Instytut NIEDZIELA. Wszystkie prawa zastrzeżone

ODKRYWAMY PRAWDĘ
Jan Paweł II