PAP/Radek Pietruszka

2023-03-10
niedziela.pl

Premier: Jeżeli nie staniemy w obronie pamięci Jana Pawła II to sumienia pokryje gruba warstwa znieczulicy

„Staję dziś w obronie naszego kochanego Papieża, bo jak zdecydowana większość moich rodaków wiem, że Janowi Pawłowi II zawdzięczamy jako naród bardzo, bardzo wiele. Być może zawdzięczamy mu wszystko” - mówi premier Mateusz Morawiecki w spocie opublikowanym na swoim twitterowym profilu.

[powiazane id="163729" rodzaj="nd" ][/powiazane]

Premier: To część wojny cywilizacyjnej

Premier Mateusz Morawiecki, po fali ataków opozycyjnych mediów i polityków na św. Jana Pawła II, stanął w obronie papieża Polaka. Wczoraj w mediach społecznościowych ustawił sobie fotografię Ojca Świętego z podpisem „Nie lękajcie się” jako zdjęcie w tle, dziś opublikował poruszający spot.

Uderzanie w papieża, który został świętym jest, zdaniem premiera, częścią „wojny cywilizacyjnej”.

Dziś wojna toczy się nie tylko za naszą wschodnią granicą. Niestety, są środowiska, które próbują wywołać nie militarną, ale cywilizacyjną wojnę u nas w Polsce. To są działania wykraczające poza cywilizowaną debatę i poza obywatelski spór - podkreśla Morawiecki na zamieszczonym w mediach społecznościowych nagraniu. Słowa premiera przeplatane są wypowiedziami papieża Jana Pawła II podczas pielgrzymek, homilii oraz archiwalnymi materiałami z ważnych wydarzeń jego pontyfikatu.

Przyszłość Polski zależy od was. I musi od was zależeć - mówi Ojciec Święty. Pomiędzy kolejnymi fragmentami wypowiedzi premiera słyszymy także inne słowa papieża, m.in. „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi” czy „To jest moja matka, ta ziemia. To jest moja matka, ta ojczyzna”.

[powiazane id="163735" rodzaj="nd" ][/powiazane]

„Staję dziś w obronie naszego kochanego papieża”

Lista zasług Jana Pawła II jest niewyczerpana, i dla świata, i dla Polski - podkreśla szef polskiego rządu.

Dowodów na to, że Jan Paweł II podejmował walkę z niegodziwościami, także w Kościele, jest mnóstwo. Dowody na to, że czyny takie świadomie ignorował, są żadne albo bardzo, bardzo wątpliwe - wskazuje. Uderza się w niego np. zeznaniami donosiciela bezpieki, ubeka, sprzed kilkudziesięciu lat - zwraca uwagę Mateusz Morawiecki.

Te ataki na papieża Polaka wpisują się w szerszy kontekst cywilizacyjny - wychodzą bowiem ze środowisk, które w miejsce tradycji, kultury i normalności, chcą zaaplikować nam rewolucję wywracającą do góry nogami dotychczasowe życie większości społeczeństwa - dodaje.

Jeżeli jako chrześcijanie nie staniemy w obronie pamięci naszego wielkiego rodaka z Wadowic, to nasze sumienie pokryje gruba warstwa znieczulicy. Mówię to przede wszystkim jako Polak, jako mąż, ojciec, jako obywatel - podkreśla premier.

Staję dziś w obronie naszego kochanego papieża, bo jak zdecydowana większość moich rodaków wiem, że Janowi Pawłowi II zawdzięczamy jako naród bardzo, bardzo wiele. Być może zawdzięczamy mu wszystko - podsumowuje.

Inicjatywa

Specjalny dodatek

„Jan Paweł II. Odkrywamy prawdę” – to tytuł specjalnego dodatku do tygodników katolickich.
To odpowiedź na zarzuty formułowane pod adresem świętego papieża o niewłaściwe reakcje na nadużycia seksualne ludzi Kościoła.
Dodatek ma pomóc w rozmowach z osobami, które mają wątpliwości co do postępowania Jana Pawła II. Rozmawiając z osobami, które atakują papieża, powinno używać się faktów i argumentów.

© 2024 Instytut NIEDZIELA. Wszystkie prawa zastrzeżone

ODKRYWAMY PRAWDĘ
Jan Paweł II