Zdzisław Sowiński

2023-03-10
niedziela.pl

Radomscy politycy i samorządowcy w obronie dobrego imienia Jana Pawła II

Byli i obecni posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz samorządowcy wywodzący się z tego ugrupowania złożyli dzisiaj kwiaty przy pomniku św. Jana Pawła II, który znajduje się przy kościele katedralnym Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu.

Poseł Mirosław Maliszewski tuż po złożeniu kwiatów powiedział, że św. Jan Paweł II to najwybitniejszy Polak w historii naszego kraju, osoba, która jest rozpoznawalna na całym świecie, i mająca ogromne zasługi. Mówił również, że papież-Polak to jeden z twórców naszej wolności, niepodległości i pozycji Polski w świecie.

- To osoba, która kształtowała życie wielu z nas. Pamiętam moment wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Nie możemy pozwolić, aby jego imię było szargane, aby podawana była w wątpliwość jego świętość i cały dorobek. Nie możemy pozwolić na niszczenie autorytetów. Zrobimy wszystko co możliwie, aby zapobiec niszczeniu osoby św. Jana Pawła II – powiedział poseł Mirosław Maliszewski.

Podobnego zdania był szef radomskich struktur PSL dr Adam Duszyk, historyk z wykształcenia. - Jestem przerażony obecną polityką historyczną, która jest uprawiana w Polsce. Szargamy bezlitośnie wszystkie autorytety, również „Solidarności”. Dzisiaj próbuje się to robić z Janem Pawłem II. To jest niedopuszczalne, bo za chwilę pozostanie jedynie pustka – powiedział dr Duszyk.

Pomnik św. Jana Pawła II, który stoi przy katedrze Opieki NMP w Radomiu został postawiony z okazji 30. rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II oraz 17. rocznicy jego wizyty w mieście.

Inicjatywa

Specjalny dodatek

„Jan Paweł II. Odkrywamy prawdę” – to tytuł specjalnego dodatku do tygodników katolickich.
To odpowiedź na zarzuty formułowane pod adresem świętego papieża o niewłaściwe reakcje na nadużycia seksualne ludzi Kościoła.
Dodatek ma pomóc w rozmowach z osobami, które mają wątpliwości co do postępowania Jana Pawła II. Rozmawiając z osobami, które atakują papieża, powinno używać się faktów i argumentów.

© 2024 Instytut NIEDZIELA. Wszystkie prawa zastrzeżone

ODKRYWAMY PRAWDĘ
Jan Paweł II